Projekty

Naše aktuálně probíhající a dokončené projekty

Zvýšení pestrosti ruzyňských agroekosystémů vytvořením refugií pro podporu biodiverzity bezobratlých živočichů

Cílem předkládaného projektu je zvýšit biodiverzitu a estetickou hodnotu agroekosystémů na katastrálním území Prahy-Ruzyně. Navrhovaná opatření mají několik rovin.

Vliv pesticidů na ekosystémové služby přirozených nepřátel škůdců plodin skrze jejich nutriční ekologii

Neonicotinoid insecticides hinder the pupation and metamorphosis into adults in a crabronid wasp (2020)Neonicotinoids suppress contact chemoreception in a common farmland spider (2020)

Občanská věda-důležitý prostředek sledování šíření invazivních druhů bezobratlých

V poslední době, v souvislosti s klimatickou změnou a tranzitními příležitostmi, rozšiřuje mnoho druhů bezobratlých oblast svého výskytu mimo původní zeměpisné hranice. S využitím...

Kalibrace metody detekce semen plevelů v potravě střevlíkovitých brouků

Tento projekt má 3 hlavní cíle: 1) Vytvořit životaschopnou spolupráci mezi pracovišti zabývajícími se kvalitativním hodnocením predace plevelů střevlíkovitými brouky; 2) Předat vědomosti a...

SLEDUJTE NÁS!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Cenu ředitele za rok 2023 získal náš kolega Jiří Skuhrovec a projekt InvaHub

V úterý 23.1.2024 proběhlo předávání každoročního ocenění z rukou ředitele naší instituce RNDr. Mikuláše Madarase, Ph.D., a náměstka pro vědu a výzkum doc. Ing. Romana Pavely, Ph.D.

120. Seminář České Arachnologické společnosti se uskutečnil v našem ústavu

V sobotu 9.12. 2023 se setkalo téměř 40 arachnologů a nadšenců do této vědy o pavoucích ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby, aby zde poreferovali o svých objevech. Seminář se konal na počest dlouholetého tahouna české arachnologie Vlastimila Růžičky.

Získali jsme nový projekt na podporu biodiverzity na Praze 6!

Pražské letiště Václava Havla, které je významným sousedem našeho výzkumného ústavu, vyhlásilo soutěž pro projekty, které mají za cíl podporu biologické rozmanitosti v jeho okolí.