Novinky

Nejnovější informace z dění kolem nás

 

Cenu ředitele za rok 2023 získal náš kolega Jiří Skuhrovec a projekt InvaHub

V úterý 23.1.2024 proběhlo předávání každoročního ocenění z rukou ředitele naší instituce RNDr. Mikuláše Madarase, Ph.D., a náměstka pro vědu a výzkum doc. Ing. Romana Pavely, Ph.D.

120. Seminář České Arachnologické společnosti se uskutečnil v našem ústavu

V sobotu 9.12. 2023 se setkalo téměř 40 arachnologů a nadšenců do této vědy o pavoucích ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby, aby zde poreferovali o svých objevech. Seminář se konal na počest dlouholetého tahouna české arachnologie Vlastimila Růžičky.

Získali jsme nový projekt na podporu biodiverzity na Praze 6!

Pražské letiště Václava Havla, které je významným sousedem našeho výzkumného ústavu, vyhlásilo soutěž pro projekty, které mají za cíl podporu biologické rozmanitosti v jeho okolí.

Výzkumný ústav navštívil ministr zemědělství. Náš tým byl u toho!

Ve čtvrtek 2.11.2023 navštívil náš institut ministr zemědělství Marek Výborný společně s vrchním ředitelem sekce ekologického zemědělství, komodit, výzkumu a vzdělávání Petrem Jílkem.

Terénní výzkumníci v akci: náš tým odstartoval polní pokusy, které poběží napříč Evropou pod...

První část terénního výzkumu v rámci mezinárodního projektu ConzervES je za námi. Do projektu byla aktivně zapojena převážná část našeho týmu. V první linii potem zářili vedoucí Pavel Saska, Hana Vašková, Jiří Skuhrovec, Milan Řezáč, Jan Štrobach a Ambre Sacco, která je u nás na svém post-doktorském tažení z Université de Rennes, Francie.

NAJDI.JE bylo součástí setkání odborníků na biologické invaze

Na půdě Botanického ústavu AV ČR v Průhonicích se konalo první setkání odborníků na biologické invaze – vědců, ochránců přírody, zástupců krajských úřadů i nevládních organizací.

První český BioBlitz v polních podmínkách organizovali členové Týmu Funkční Biodiverzity!

V sobotu 27.5. 2023 se konala akce BioBlitz pro veřejnost v Dolním Újezdě u Litomyšle.

Spoluorganizovali jsme třídenní mezinárodní plevelářský workshop!

Od 10. do 12. května se konal Workshop pracovní skupiny Weed Vegetation and Biodiversity pod organizací European Weed Research Society (EWRS), který byl první po sloučení původních dvou pracovních skupin Weed mapping a Weeds and biodiversity.

Sršeň asijská za hranicemi a Jiří Skuhrovec ve Studiu 6!

Sršeň asijská se loni začala šířit západním Německem a u nás proto už nyní probíhají přípravy na výskyt tohoto nebezpečného druhu.

Přichází Biosmršť 2023

Do Evropy se prostřednictvím člověka, ať už záměrně či omylem, dostalo už zhruba čtrnáct tisíc nepůvodních druhů. Invazní jsou pak ty z nich, které se masivně šíří a mohou ohrožovat biologickou rozmanitost, ekonomiku nebo dokonce lidské zdraví.

SLEDUJTE NÁS!