Bc. Nela Gloríková

Crop Research Institute · Function of Invertebrate and Plant Biodiversity in Agro-Ecosystems

Stats

Publications


8

Reads


502

Citations


3

Bio

Moje působení v týmu se týká především behaviorální ekologie pavoukovců a ekologie cévnatých rostlin. Zajímá mě, jakou roli hrají v ekosystémech a jak interagují s prostředím. Tyto modelové skupiny využívám ve výzkumu s uplatněním v zemědělství a ochraně přírody.

Zajímá mě distribuce biodiverzity v krajině a její ochrana, konkrétně jak je ovlivňována zemědělskými zásahy a používáním agrochemikálií. Dále se věnuji testování potenciálu esenciálních olejů v roli repelentů nebo atraktantů na modelové pavoukovce. Za tuto studii prezentovanou formou posteru jsem byla oceněna na Evropském arachnologickém kongresu v roce 2022. V rámci projektu NAJDI.JE tvořím ilustrace a vizuální identitu.

 

Vzdělání:

2022: Bc. Ekologická a evoluční biologie, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze

 

Profesní zkušenosti:

2019–dosud: Výzkumný ústav rostlinné výroby, v. v. i.

 

Zahraniční stáže:

Mezi několik krátkodobých výzkumných stáží patří návštěva pracovišť, které vedou prof. Julien Pétillon na Université de Rennes 1 ve Francii a prof. Klaus Birkhofer na Brandenburg University of Technology Cottbus – Senftenberg v Německu

TEL

+421 944 184 889

E-MAIL

nela.glorikova@vurv.cz

RESEARCH GATE

Kontaktujte ma

  Nelkine novinky

  Cenu ředitele za rok 2023 získal náš kolega Jiří Skuhrovec a projekt InvaHub

  V úterý 23.1.2024 proběhlo předávání každoročního ocenění z rukou ředitele naší instituce RNDr. Mikuláše Madarase, Ph.D., a náměstka pro vědu a výzkum doc. Ing. Romana Pavely, Ph.D.

  120. Seminář České Arachnologické společnosti se uskutečnil v našem ústavu

  V sobotu 9.12. 2023 se setkalo téměř 40 arachnologů a nadšenců do této vědy o pavoucích ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby, aby zde poreferovali o svých objevech. Seminář se konal na počest dlouholetého tahouna české arachnologie Vlastimila Růžičky.

  Výzkumný ústav navštívil ministr zemědělství. Náš tým byl u toho!

  Ve čtvrtek 2.11.2023 navštívil náš institut ministr zemědělství Marek Výborný společně s vrchním ředitelem sekce ekologického zemědělství, komodit, výzkumu a vzdělávání Petrem Jílkem.

  Nelkine nejnovější výstupy

  Nelkine nejnovější projekty